Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme Sistemi (YDS), elektrik ve mekanik tesisatın muhafazası, dağıtımı ve sonradan gerekli durumlarda müdahale edilebilmesi için betonarme döşeme ile kullanılan zemin arasında bir boşluk sağlamak üzere, yüksekliği ayarlanabilir ayaklarla desteklenen, yük taşıyıcı zemin panellerinden oluşur. Zemin panelleri, zemin altı servislerine hızlı erişim sağlamak için kolaylıkla çıkarılabilir.

  • Yer israf eden mekanik tesisat borularını ve elektrik tesisat kanalları ve kabloları muhafaza eder.
  • Herhangi bir ofis veya teknik alanın üretkenliğini ve kullanılabilirliğini artırır.
  • Bir ofis veya teknik ortamdaki ayrı alanları bölme duvar ile sınırlamak için kullanılabilir.
  • Bilgisayar sunucularının aşırı ısınmasını döşeme altından yapılacak olan mekanik tesisat ile kontrol eder.
  • Bakım ve tadilat amacıyla mekanik / elektrik / telekom / klima /network tesisatlarına hızlı, kolay ve temiz ulaşılabilmesini sağlar.

Modüler Paneller

Genel olarak kare veya dikdörtgen, çeşitli katmanlardan oluşan paneller, zeminin birincil teknik performansını garanti eden ve alıcı tarafından açıkça talep edilen kaplama malzemesiyle üstte astarlanan bir iç çekirdek ile karakterize edilir. İnce bir alüminyum ve / veya çelik tabakası genellikle bir buhar bariyeri görevi görmek için çekirdeğin alt kısmına uygulanır. Zemin konforunu garanti eden ve derz dolgu görevi gören modülü tamamlamak için çevreye bir PVC bordür uygulanır.

Yükseltilmiş döşeme panelleri, kullanılacağı mahallin özelliğine göre çeşitli renk ve desende heterojen-homojen ve iletken vinil, HPL Laminat, porselen, taş, seramik ve masif ahşap kaplamalar da dahil olmak üzere üretim sırasında yüzeylere yapıştırılarak üretilebilir. Yükseltilmiş döşeme döşendikten sonra ise genelde ofis ve ticari alanlarda olmak üzere müşteri isteğine göre çeşitli renk ve desende sonradan döşeme üzerine serbest şekilde yine ebatlı olmak üzere, karo halı, karo PVC, LVT gibi kaplamalar yapılabilir.

TEKNİK YAPI ÇÖZÜMLERİ ile Üstün kaliteli Türk ürünlerini, Azerbaycan, KKTC, Bulgaristan, Gürcistan, Sırbistan, Türkmenistan, Cezayir ve Suudi Arabistan’daki müşterilerimizle buluşturarak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunma gururunu yaşadık.

Enkapsüle Panel Yükseltilmiş Döşeme